×

profiboksz.hu https://www.profiboksz.hu//images/logo.png Idén szeptemberben talán karriere legnagyobb győzelmét aratta Saul Alvarez, 2018-12-14 12:17:04 https://www.profiboksz.hu/2018/12/14/de-la-hoya-canelo-kiutne-golovkint-ha-ujra-bokszolnanak/

De La Hoya: Canelo kiütné Golovkint, ha újra bokszolnának

Idén szeptemberben talán karriere legnagyobb győzelmét aratta Saul Alvarez, aki a hosszú ideje regnáló középsúlyú bajnok Gennady Golovkint gyűrte le, pontozással. A két ökölvívónak ezt megelőzően – egy évvel előtte – volt már egy összecsapása, ahol a bírók döntetlent láttak, bár ez sokak szerint inkább a fiatal mexikóinak kedvezett. Szóba került a felek között egy harmadik mérkőzés is, ami elől Canelo promótere, Oscar De La Hoya nem zárkózna el, és úgy véli, védence egy ilyen alkalommal mindent egyértelműen döntésre vinne: „Hogy kellene-e harmadik meccs? Összehoznánk-e? Hát, persze. Szerintem kell egy harmadik alkalom, ahogy negyedik, vagy ötödik is akár. De egyelőre nem folytattunk tárgyalásokat GGG-ékkel, sem májusra, sem szeptemberre. Canelo sikeresen felöklelte a bivalyt. Golovkinnal ezt kell csinálni. Ha hátramenetbe kényszeríted, vége van, mert ő csak az előremenetet ismeri. Canelo remek munkát végzett és meggyőződésem, hogy ha újra összejönnek, akkor ki is fogja ütni a kazahot. És ha lenne negyedik mérkőzés, Alvarez azt is simán nyerné.”